Kossuth-hét programjai

A hetet megelőző programok:


• Rajzpályázat „Együtt a család”.
• Rajzpályázat a mentőorvosi-mentőtiszti kocsival kapcsolatban – gyermekellátáshoz szükséges eszközökre gyűjtünk.
• Selfie fotópályázat – Kossuth pólóban Kossuth emlékhelyen.


2018. 05. 22 Kedd


• 10.00 Nagysorakozó – A Kossuth-heti programok ismertetése.

 

2018. 05. 23 Szerda


• 08.00-12.00-ig kompetenciamérés a 6. 8. évfolyamon.
• 13.00 Kerékpáros akadálypálya az alsó tagozatnak a Dabasi Rendőrkapitányság közreműködésével (Jól működő, átnézett kerékpárokat kérünk hozni!).
• 13.00 - 15.00 40 éve tért haza a Magyar Szent Korona. Előadó: dr. Valastyán Pál jogász, koronakutató – Helyszín: Halász Boldizsár Városi Könyvtár. 13.00 órától az 5. évfolyam, 14.00 órától a 7. évfolyam vesz részt rajta.
• 17.00 A leendő első osztályosok szülői értekezlete – Uszodás épület.


2018. 05. 24 Csütörtök


• 08.00-11.00 Szabó Józsi bácsi „Éljen Kossuth und die Ungarn” c. előadása. 08.00 órától a 4. b, 08.55-től a 6. évfolyam, 10.00 órától a 8. évfolyam vesz részt rajta – Kémia terem.
• 14.00 1. évfolyam 15.00 2. évfolyam - Könyvtár előadás. Helyszín: Halász Boldizsár Városi Könyvtár. 
• Tejkamion Helyszín: Vitafort (Busszal visszük ki a gyerekeket!) 08.45 3.b; 09.45 3.a; 10.45 2.b; 11.45 2.a; 12.45 3.c; 13.45 7.a-7.b (akik nem túráznak); 14.45 5.b
• 13.00 Kerékpártúra a 7-8. évfolyamosoknak Kabai Zsuzsanna és Tamás Roland vezetésével a MALÉV-tó mellé (Jól működő, átnézett kerékpárokat kérünk hozni! Láthatósági mellény kötelező, kerékpáros sisak ajánlott!).


2018. 05. 25 Péntek


• Tejkamion Helyszín: Vitafort 08.45 4.a; 10.45 4.b; 11.45 6.a; 12.45 6.b; 13.45 7.a; 15.00
• 15.00  Pedagógus nap Helyszín: Sári Zarándok- és Kulturális Központ
• 16.30 Színházlátogatás (Találkozás az iskola előtt)


2018. 05. 26 Szombat


Folyamatosan: trambulin, ping-pong, sakk, dabasi mentőkocsi, GoKart stb.


• 08.00 Megnyitó Mazsorett - Tóth Andrea tánccsoportja
• 08.10 Tamás Roland intézményvezető 5 perces megnyitója
• 08.20 Napindító piloxing edzés Csicsó Mónikával
• 08.30 - 12.00 Főzés (versenyre az elkészült ételeket 12.30-ig lehet leadni)
• 08.30 - 13.00 Örkényi Íjász Szakosztály Gomola Gabriella - íjászkodás
• 09.00-tól Labdarúgó torna (műfüves pálya)
• 09.00 - 12.00 Tűzoltóautó megtekintése a Dabas Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság jóvoltából (Közben tervezetten 10.30-tól tűzoltósági bemutató)
• 09.00 - 13.00 Henna festés Nemes Gabriella
• 09.00 - 13.00 Kölyöksziget játéktárral kézműveskedés (Szent Korona, Jogar készítés)
• 09.00 - 15.00 MH Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság Toborzó Pontja
• 09.00 - 15.00 MH Logisztikai Központ programjai: Airsoft lövészet, gyermek akadálypálya, technikai bemutatók: Rába H-18, Toyota Hilux)
• 09.00 - 14.00 Rendőrautó, rendőrmotor, felszerelés bemutató a Dabasi Rendőrkapitányság Közrendvédelmi Osztályának segítségével
• 10.00 - 13.00 Vöröskereszt (vércukormérés, elsősegélynyújtás, vérnyomásmérés stb.)
• 13.00 - 15.00 Diavetítés kicsiknek
• 14.00 Cukoreső
• 15.00 Holcz Gábor bűvész előadása
• 16.00 Értékelés, eredményhirdetés, kupák, oklevelek, ajándékok átadása

Minden program ingyenes!

Tisztelettel:

Tamás Roland

intézményvezető