Látássérüléssel kapcsolatos előadás

A statisztikai adatok szerint évente 4000–6000-ren vakulnak meg, ezért segítségre szorulnak. Az önálló életre való felkészítésükre szolgáló szakmai tevékenységeket összefoglalóan elemi rehabilitációnak nevezzük. Iskolánk volt diákján, Balog Emesén keresztül ennek kapcsán vendégünk volt a mai napon a felső tagozaton Kubiczki Nikolett és Dolly, a vakvezető kutyája. Dollyt a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskolában képezték ki. Az ő előadásukat hallgattuk meg a látássérültek életéről, mindennapjairól. Célunk az, hogy tanulóink  hiteles személytől kapjanak információt erről a társadalmi problémáról, választ felmerülő kérdéseikre, valamint hogy közérthetően és közvetlen módon beszéljünk a látássérült személyeknek történő helyes segítségnyújtásról. Intézményünkben - integráló iskolaként - fontosnak tartjuk, hogy gyermekeink ezzel a problémával megismerkedjenek.

Szívből köszönjük Nekik, hogy ellátogattak hozzánk!

Tisztelettel:

Tamás Roland

intézményvezető