Vackorvár 2018.04-06.

A Dabasi Kossuth Lajos Általános Iskola néhány tanulója a tavaszi szünet utáni napokat egy izgalmas kirándulással töltötte. Iskolánkat a 3.-4. osztályban sikeresen teljesítő diákok 10 fővel és egy kísérő pedagógussal képviselte.

3.a Márai Panna
Nagy Milán
3.b Fördős József
Berdó Blanka
3.c Fülöp Viktória
Kovács Dóra
4.a Fojta Erik
Gazsik Máté
4.b Egri Dorina
Repka Dávid

Pedagógus: Kosztolány Edit

A Vackorvár Erdei Iskola a Kecskemét-Hetényegháza melletti nyíri erdőben található. Az 1848 m hosszú tanösvényen az önálló ismeretszerzést segítő tájékoztató táblák mutatják be az erdő állat és növényvilágát kiválóan felkészült erdészekkel és animátorokkal. Tanulóink rengeteg élménnyel, hasznos információval lettek gazdagabbak ez idő alatt. A Tanösvénytúrán, a Bátorság Próbán, a Vadlesen… Saját készítésű kenyérrel kedveskedhettek szüleiknek, amit az utolsó napon készítettek egy színvonalas, tematikus program keretében. Sikeresen teljesítették az Erdei Tíz Próbát, az Éjszakai Bátorságpróbát… Új barátságokat kötöttek a Hetényegyházi Iskola hasonló korú diákjaival. Sportolásra, játékra is jutott idő bőven. Az Íjászat, a Légpuskalövészet, a Célba dobás, a Számháború izgalmas időtöltésnek bizonyult. Ízletes és bőséges reggeli-ebéd-vacsora maradéktalan elfogyasztása jelezte, hogy a szabadban töltött idő meghozta a gyerekek étvégyát is. Nagyon kellemes három napot töltöttünk, jó hangulatban a Vackorvár Erdei Iskolában.

Köszönet a szervezésért Halengár Ági néninek is!

Kosztolányi Edit